Pitanje:
- Kako se kune ciganka?
Odgovor:
- Nevina sam, djece mi....

Sport - datum: 2017-03-10 UEFA LIGA EVROPE – JUČE ODIGRANI PRVI MEČEVI OSMINE FINALA
Preokret u Lionu, remi Junajteda
Zanimljivi prvi mečevi osmine finala „utješne” UEFA Lige Evrope odigrani su juče. Dominirali su remiji i rezultati koji koji gostima odgovaraju za prolaz u četvrtfinale.
Derbi ove runde se igrao u Francuskoj, gdje je Roma gostovala Olimpiku u Lionu. Domaći „lavovi” su poveli, ali su Rimljani do pauze preokrenuli i igrali bolje. I u nastavku je Lion počeo bolje i uspio odmah da izjednači, a potom i da postigne još dva gola. U centru pažnje bio je i njemački obračun između Šalkea i Borusije Menhendladbah. Očekivalo se dosta pogodaka. Gosti su došli do vođstva u 15. minutu, ali su „plavci” desetak minuta kasnije izjednačili i to je bio konačan rezultat. Tek u drugom poluvremenu jedini predstavnik španskog fudbala u ovom takmičenju, Selta je slomila otpor veoma lošeg ruskog Krasnodara. Prednost domaćinu donio je Daniel Vas iz „slobodnjaka” u 50. minutu. Ipak, iz prvog šuta na gol Španaca, Rusi su na „Balaidosu” izjednačili šest minuta kasnije, ali u finišu još jednom poklekli. Fudbaleri Mančester junajteda remizirali su na gostovanju ruskom Rostovu (1:1) u ne baš zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici. Snažan tim izveo je Portugalac Žoze Murinjo na prilično oštećeni teren stadiona „Olimp 2”. Junajted je poveo u 35. minutu poslije sjajne asistencije Zlatana Ibrahimovića za Henriha Miktarjana. Rostov je tek u nastavku preuzeo kontrolu i bio u najmanju ruku ravnopravan rival, a imao je sreće da je iskoristio jednu od rijetkih prilika i stigne do izjednačenja, ali i kakve-takve nade za revanš. Pogodak za domaći sastav postigao je u 53. minutu Aleksandar Buharov, koji je na sjajan način savladao Davida De Heu, koji je primio prvi gol u Ligi Evrope nakon 443 minuta.
Odličan meč odigran je u Kopenhagenu. Domaćin je poveo već u 28. sekundi pogotkom Razmusa Jensena, a desetak minuta prije pauze, Kasper Dolberg donio izjednačenje Ajaksu. Nastavak je donio dominaciju gostiju iz Holandije u posjedu lopte, ali Danci stiže do drugog gola preko Andreasa Kornelijusa u 60. minutu. Finiš, u kojem je bilo dosta nervoze na „Parkenu” pripao je velikanu iz Amsterdama. Ređali su se prilike pred golom Danaca, a najbolju je propustio Davi Klasen pet minuta prije kraja. Ipak, „kopljanici” imaju dobar rezultat za revanš pred svojim navijačima.
Vatreno je bilo i u Pireju. Olimpijakos je dočekao Bešiktaš, a Grcima je prednost u 36. minutu donio Esteban Kambijaso. Turci su došli do važnog gola i sjajnog rezultata preko Vinsena Abubakara u 53. minutu. Pravi vatromet golova viđen je u belgijskom okršaju, u kojem je Genk kao gost već na poluvremenu vodio 4:1 protiv Genta. I u nastavku su strelci bili raspoloženi. Anderleht se trijumfalno vratio sa Kipra, gdje je odigran meč bez mnogo šansi i stigao do velike prednosti protiv APOEL-a pred revanš u Briselu. Belgijancima je pobjedu donio Nikolae Stančiu, pogotkom u 29. minutu. Kiprani su u većem dijelu utakmice pokušavali da izjednače, ali im nije pošlo za rukom, a nisu imali ni sreće, kada su pogodili prečku u finišu.
Revanši su na programu narednog četvrtka. Finale „utješnog UEFA klupskog takmičenja igraće se 24. maja na „Frends Areni” u Stokholmu.